Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PIĘTNASTA EDYCJA KRÓLICZEJ WYSTAWY [VIDEO]

Piętnastą już ogólnopolską wystawę królików rasowych znów odwiedziła imponująca liczba wystawców- tym razem ponad 170. Tegoroczna żywa ekspozycja miała niewątpliwie jubileuszowy charakter. Jej główny organizator Krzysztof Wróbel ocenia, że przez tych piętnaście lat obejrzały wystawy dziesiątki tysięcy ludzi- nie tylko mieszkańców naszego regionu.

Dla tego kto nie zajmuje się profesjonalną hodowlą królików każdy zwierzak prezentowany na wystawie jest piękny i na swój sposób wyjątkowy. A jednak każdego roku są nowości. I mowa tu rzecz jasna o króliczych rasach.

Wystawa przez tych kilkanaście lat zyskała miano najbardziej prestiżowej  i najlepiej zorganizowanej w króliczej branży. Oprócz tego, że w Wieluniu pokazuje się największą ilość okazów to w gronie wystawców coraz częściej zdarzają się hodowcy spoza Polski.

Nie inaczej było i w tym roku. Wystawa ma jednak swoje ograniczenia. Chodzi naturalnie o wystawienniczą powierzchnię a co za tym idzie wyznaczony limit królików prezentowanych przez poszczególnych hodowców.

W tym, roku po przerwie pojawił się tez drób ozdobny. Nie było go jednak zbyt wiele. To efekt ptasiej grypy. Hodowle trzeba po prostu odnowić, a na to potrzeba czasu.

Zmiany w pakiecie podst. TV cyfrowej

Prosimy wyszukać ponownie kanały cyfrowe. Aktualna lista (kliknij)

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.