Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

MNIEJ BEZROBOTNYCH W GMINIE I POWIECIE [VIDEO]

Z Powiatowego Urzędu Pracy napływają w większości dobre informacje. Brak dużych kolejek w urzędzie i chętnych do rejestracji świadczy w zasadzie o jednym: bezrobocie w Wieluniu i powiecie nie jest na wysokim poziomie. Szefowa wieluńskiego PUP- u cieszy się z dobrych statystyk.

Rzeczywiście są one znacznie lepsze od tych z końca 2016 roku, choć stopa bezrobocia jest większa w powiecie niż w całym województwie. W 2017 roku status osoby bezrobotnej uzyskało 3790 osób, czyli o 177 osób mniej niż w 2016 r.

Podstawowym składnikiem napływu były ponowne rejestracje- takich zanotowano 3037. Spośród osób rejestrujących się w ubiegłym roku 96 osób należało do grupy zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy.
 
Wieluński PUP, ale przecież też wiele innych urzędów w kraju prowadzi całkiem sporo specjalnych programów aktywizujących osoby pozostające bez zatrudnienia. W roku 2017 na aktywizację osób bezrobotnych urząd pozyskał 11 221,8 tys. zł. Pieniądze te pochodziły z funduszu pracy oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego. W bieżącym roku urząd dysponuje już środkami na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej z Funduszu Pracy oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Będzie ich jednak znacznie mniej niż w 2017. Podobnie jak w latach poprzednich Urząd także w tym roku ma środki w ramach tzw. Krajowego Funduszu Szkoleniowego. W 2017 zawarto łącznie 27 umów z pracodawcami, w ramach których z kształcenia skorzystało 427 osób.

Zmiany w pakiecie podst. TV cyfrowej

Prosimy wyszukać ponownie kanały cyfrowe. Aktualna lista (kliknij)

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.