Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

BYŁ DWORZEC, BĘDZIE PLACÓWKA KULTURALNA [VIDEO]

Trwają prace związane z adaptacją  na cele kulturalne dawnego dworca kolejowego Wieluń- Dąbrowa. W tej chwili jak widać na naszych zdjęciach remontowana jest więźba dachowa oraz zmieniane pokrycie dachu budynku dworca kolejowego. Równocześnie trwają prace remontowe elewacji oraz ścian fundamentowych.

Wnętrze obiektu praktycznie w niczym już nie przypomina dworca. Może za wyjątkiem tego oto starego rozkładu jazdy pociągów, który widnieje na jednej z głównych ścian dawnej poczekalni PKP.

Budynek nawet po generalnym remoncie z pewnością wielu mieszkańcom będzie dalej kojarzył się z dworcem. Docelowo ma nim administrować Wieluński Dom Kultury.

Próba artystycznego ożywienia tego obiektu miała miejsce w sumie nie tak dawno. WDK w głównym pomieszczeniu dworca zorganizował bowiem koncerty muzyczne. Nie było ich jednak zbyt wiele.  

Firma Grafit z Sieradza, główny wykonawca prac generalny lifting dworca PKP Dąbrowa ma zakończyć z końcem sierpnia tego roku. Całkowita wartość zadania wynosi 2 303 790 złotych.

Zmiany w pakiecie podst. TV cyfrowej

Prosimy wyszukać ponownie kanały cyfrowe. Aktualna lista (kliknij)

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.