Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O ZARZĄDZANIU KRYZYSOWYM I AFRYKAŃSKIM POMORZE ŚWIŃ [VIDEO]

W pierwszej części Konwentu Wójtów powiatu wieluńskiego sporo mówiono na temat zarządzania kryzysowego. Do Wielunia przyjechało na tę okoliczność kierownictwo Oddziału Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Dyskutowano m.in. o obiegu informacji między jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie zarządzania kryzysowego.

Podjęto też zaagadnienie wykorzystania tzw. rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe. Nie ma co ukrywać, że centra powiadamiania kryzysowego pełnią szalenie ważną rolę. To one powiadamiają lokalne samorządy, ale też media o anomaliach pogodowych, których w ostatnim czasie występuje w naszym kraju całkiem sporo.

One z kolei informują mieszkańców zagrożonych terenów. Błyskawiczna reakcja, ostrzeżenia i szybkie działanie niejednokrotnie ratują mienie, ale też życie ludzi mieszkających na zagrożonych powodziami czy dużymi wichurami terenach.

Łódzkie centrum zarządzania kryzysowego współpracuje rzecz jasna także z PCZK. Centra mają także świadomość, że w przypadku długotrwałych przerw w dostawie energii elektrycznej mieszkańcy nie mogą zwyczajnie dodzwonić się do zakładów energetycznych, aby zapytać o to kiedy znów pojawi się zasilanie.

I nie chodzi tu tak naprawdę o brak wody czy też rozmrożoną lodówkę. Często brak prądu jest przyczyną bezpośredniego zagrożenia życia na co zwrócił uwagę wójt Osjakowa.

W dalszej części konwentu mówiono o aktualnej stanie występowania ASF - afrykańskiego pomoru świń w Polsce. Sytuację dotyczącą działań i sposobów zapobiegania rozpowszechnianiu się tej choroby przedstawił na konwencie Powiatowy Lekarz Weterynarii dr n. wet. Grzegorz Łuczak.

Wszyscy rolnicy w kraju zajmujący się produkcją trzody chlewnej powinni otrzymać jasne zasady bioasekuracji oraz procedury postępowania w przypadku podejrzenia stada o zakażenie.

Zmiany w pakiecie podst. TV cyfrowej

Prosimy wyszukać ponownie kanały cyfrowe. Aktualna lista (kliknij)

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.