Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WYCIECZKI DO ŁODZI, OPOLA I SPOTKANIE Z POLICJĄ [VIDEO]

Zimowy wypoczynek dzieci z placówek kulturalnych WSM rozpoczął się od zajęć integracyjnych oraz spotkania z policjantką  KPP w Wieluniu. Poruszono na nim  tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci  i młodzieży w różnych sytuacjach, a szczególnie podczas zimowego wypoczynku.

Ponadto omawiano zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach. Policjantka zwróciła szczególną uwagę na to, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne i korzystać tylko z profesjonalnych lodowisk.

Przypomniano również zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wskazano na konieczność używania elementów odblaskowych oraz przekazano informacje o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych.

Uczestnicy spotkania wysłuchali także porad na temat bezpiecznego korzystania z internetu, a także zagrożeń związanych z używaniem wszelkiego rodzaju środków psychoaktywnych.

Na zakończenie przekazano jeszcze informacje związane z ogłoszonym konkursem plastycznym promującym bezpieczne zachowania na stoku. Po spotkaniu na temat bezpieczeństwa w czasie ferii dzieci uczestniczyły w lekcji tenisa stołowego pod okiem trenera Michała Michniewicza.

Sekcja tenisa stołowego w SDK działa prężnie również w ciągu roku szkolnego. Można zapisać się na zajęcia niezależnie od wieku. W trakcie zajęć dzieci chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami z ferii organizowanych przez placówki WSM.

Miłym przeżyciem dla klubowiczów okazał się wyjazd do Muzeum Figur Bajkowych w Łodzi, gdzie można zobaczyć popularne postaci z bajek. Wizyta rozpoczęła się od warsztatów lepienia z gliny postaci z filmów i bajek. Podczas zajęć powstały prace, które dzieci zabrały na pamiątkę do domu.  

Następnie zwiedziły ekspozycje Muzeum Figur Bajkowych wraz z przewodnikiem. Na koniec można było zrobić sobie zdjęcie z ulubionymi bohaterami. Kolejna wycieczka okazała się nie lada gratką.

Dzieci z placówek WSM  uczestniczyły w warsztatach kulinarnych w Akademii Młodego Kucharza w Opolu, gdzie uczyły się gotować zdrowo i różnorodnie. Podczas zajęć dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat odżywiania się.

Poznały też zasady higieny i bezpieczeństwa w kuchni, uczyły się interpretować przepisy, ale też tworzyć własne kompozycje smakowe. Pierwszy tydzień ferii okazał się bardzo udany.

Zmiany w pakiecie podst. TV cyfrowej

Prosimy wyszukać ponownie kanały cyfrowe. Aktualna lista (kliknij)

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.