Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ZE SPECJALNYM UDZIAŁEM PRODUCENTA FILMU [VIDEO]

Projekcja w II LO filmu „W imię ich matek. Historia Ireny Sendlerowej” w reżyserii Mary Skinner odbyła się w ramach Roku Ireny Sendler 2018 oraz Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, przypadającego na 27 stycznia. Dokument w wyjątkowy sposób opowiada o działalności tytułowej bohaterki.

Irena Sendlerowa wspólnie ze swoimi łączniczkami uratowała od Zagłady 2500 żydowskich dzieci. W filmie poza materiałami dokumentalnymi zawarto wywiady z trzema wyjątkowymi kobietami, które wbrew zakazowi Niemców, ryzykowały życiem, by ratować bliźniego swego.

Z okazji wieluńskiej projekcji filmu do Wielunia przyjechał jego producent  Piotr Piwowarczyk. Opowieści świadków, którzy jako dzieci doświadczyli tragedii getta i zostali odłączeni od rodziny, by ukrywać się po aryjskiej stronie powodują, że granica między przeszłością a teraźniejszością zatraca się.

Z okazji projekcji filmu szkolna młodzież przygotowała okolicznościową część artystyczną na którą zlożyły się recytacje wierszy i piosenki. Na ten dzień zaplanowano również wystawę tematyczną oraz spacer miejski.

Zmiany w pakiecie podst. TV cyfrowej

Prosimy wyszukać ponownie kanały cyfrowe. Aktualna lista (kliknij)

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.