Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WYRÓŻNIENIA ZA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ I SPOŁECZNĄ [VIDEO]

Noworoczne spotkanie starosty wieluńskiego z lokalnymi przedsiębiorcami ma głównie na celu podsumowanie minionego roku firm działających na terenie powiatu wieluńskiego. 2017 rok nie był dla nich wcale taki zły. Wielu firmom wiodło się całkiem nieźle, a mowa nie tylko o tych największych przedsiębiorstwach.

W tym roku zarząd powiatu wyróżnił w sumie 10 podmiotów gospodarczych- po jednym z każdej gminy.   

Lista wyróżnionych firm

1. S C Piekarnia Scott Marianna Krzywa & Paweł Krzywy & Edyta Krzywa z Białej - wytwórca pieczywa bez polepszaczy na naturalnym zakwasie.

2. Amper. Art. elektrotechniczne. Handel, produkcja. Banaś L. - firma wykonuje artykuły elektryczne, oświetleniowe i rozdzielnie elektryczne.

3. Miko Mart Zenon Kiełczykowski - realizuje projekty budowlane związane ze wznoszeniem budynków,

4. Zakład Konfekcjonowania Ziół FLOS Elżbieta i Jan Głąb spółka jawna - wytwarza kosmetyki, wyroby medyczne i ziołowe produkty lecznicze dopuszczone do obrotu przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biologicznych nadzorowanych przez Ministra Zdrowia.

5.   Przetwórstwo Mięsno-Wędliniarskie Jacek Podgórniak, zakład prywatny z Felinowa - produkuje wędliny i podroby z mięsa wieprzowego i wołowego w oparciu o tradycyjny wyrób ręczny oraz tradycyjne wędzenie przy użyciu drewna drzew liściastych z dodatkiem jałowca.

6. Gospodarstwo Nasienne Adam Nowak z Dymek - wytwórca nasion, o wysokiej jakości, różnych odmian i gatunków zbóż oraz ziemniaków są uprawiane przez rolników z całej Polski.

7. Stolarstwo meblowe. Sandak Jan z Pątnowa - wytwórca mebli na indywidualne zamówienie spełniające wysokie standardy jakościowe.

8. Centrum Zaopatrzenia Rolnictwa "AiM" Sp. J. Maciej Jerz & Adam Spodymek ze Skomlina - firma zajmująca się kompleksowym zaopatrzeniem rolnictwa, organizacją szkoleń, badaniem gleby a także działalnością społeczną z zakresu kultury, sportu, edukacji oraz działalności charytatywnej.

9. Zakład Przetwórstwa Mięsa "MATYJA" w Mierzycach - producent wyrobów o naturalnym składzie i wyśmienitym swojskim smaku.

10. Stacja Doświadczalna Oceny Odmian z Masłowic - realizacja doświadczeń na 180 ha na potrzeby Centralnego Ośrodka Badań Odmiany Roślin.

Wyróżnionym przedsiębiorcom gratulowali przedstawiciele samorządu wręczając im jednocześnie obrazy autorstwa artystów biorących udział w kamionowskich plenerach.

W części artystycznej tego biznesowego spotkania wystąpiły jak już słyszeliśmy młode, uzdolnione wokalistki, podopieczne Zofii Szpikowskiej. Nie zabrakło także noworocznych życzeń od starosty i okolicznościowej lampki szampana.  

Nowy kanał w pakiecie podstawowym TV

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.