Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WIELOGODZINNA DYSKUSJA, 15 BUDŻETOWYCH POPRAWEK [VIDEO]

Sesyjna debata nad nowym budżetem gminy Wieluń tak naprawdę rozpoczęła się już w momencie podjęcia przez radnych uchwały w sprawie wydatków, które nie wygasły z upływem roku 2017. Finanse miasta na 2018 rok przedstawił rzecz jasna burmistrz Okrasa. Dochody magistratu w tym roku wyniosą nieco ponad 125 mln złotych. Wydatki zaś niewiele ponad 132 mln złotych.  

Najwięcej pieniędzy w budżecie przeznaczono na budowę i remont dróg, budowę sieci wodociągowych i kanalizacji sanitarnej. Po prezentacji budżetu radni miejscy wysłuchali w sprawie opinii komisji stałych Rady Miejskiej.

Część z nich zaopiniowała budżet pozytywnie, część negatywnie, dostrzegając potrzebę jego aktualizacji i wprowadzenia poprawek. W sumie do tegorocznego budżetu radni wprowadzili rekordową liczbę poprawek. Było ich aż 15.

Radni zaproponowali znaczące obniżenie kwoty przeznaczonej na wykup gruntów, zmniejszenie wydatków na uzbrojenie terenów po dawnej Cukrowni. Obniżyli ponadto wydatki na promocję miasta jednocześnie wprowadzając do budżetu na 2018 rok inwestycje o łącznej wartości ponad 2 mln zł.

Co do samej dyskusji to była ona oczywiście nie krótka i momentami emocjonująca.  Oczywiście nie obyło się bez komentarza Pawła Okrasy. Nie mającemu w radzie większości burmistrzowi budżet na 2018 rok radni znacząco przemodyfikowali.

Później radni przystąpili już do głosowań nad poprawkami. A było ich przypomnijmy  aż 15. Wszystkie, większością głosów wprowadzono do zaproponowanego budżetu, po czym nastąpiło głosowanie nad przyjęciem uchwały budżetowej.Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.