Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O POMOCY DLA ŻANETY I KOSZTACH IMPREZY [VIDEO]

Zorganizowana jeszcze pod koniec minionego roku konferencja prasowa głównych organizatorów Gigantów Siatkówki miała naturalnie na celu podsumowanie finansowe imprezy, ale też odniesienie się do kilku kwestii jakie w tej sprawie podejmowano m.in. na sesjach Rady Miejskiej.

Wojciech Rozdolski prezes Stowarzyszenia Powiatowego Klub Pilki Siatkowej „Siatkarz” długo opowiadał o najważniejszych założeniach imprezy. Jej wieluńska odsłona jak wiadomo miała przede wszystkim na celu finansowe wsparcie chorej na raka mózgu Żanety Szczuki.

Do tej pory organizatorzy rozgrywek przekazali Żanecie około 7 tysięcy złotych, które pochodziły ze zbiórki publicznej. Kolejne pieniądze poppłyną do Żanety po całkowitym uregulowaniu kosztów organizacji turnieju.

Warto w tym miejscu dodać, że 50 tysięcy złotych, które firma Tergo Power przekazała Gminie Wieluń w formie darowizny celowej na organizację turnieju, decyzją większości radnych Rady Miejskich została zwrócona firmie.

Pieniądze w opinii radnych powinny trafić bezpośrednio na konto głównego organizatora turnieju, a nie na konto Gminy Wieluń. Wojciech Rozdolski mówił także o medialnym wsparciu i rozgłosie imprezy w całym kraju. Rozgrywki sportowe transmitowała bowiem telewizja Polsat.

Niestety wieluńskim mediom lokalnym pozowolono jedynie na zarejestrowanie oficjalnego otwarcia imprezy na Placu Legionów. Prośby stacji TVK WSM co do rejestracji choćby kilku minut tego co działo się na hali sportowej nie odniosły jednak efektu.

Odsyłano nas w tej sprawie do osób, które zresztą nie odbierały nawet telefonu. I to główny zarzut TVK WSM w kierunku Wojciecha Rozdolskiego o czym powiedzieliśmy na konferencji prasowej.

Oczywiście rozumiemy, że duża stacja telewizyjna ma swoje wymagania, obiecano nam jednak, że uda się tę sprawę załatwić. Niestety nie udało się. Organizatorzy zapowiadają na ten rok drugą edycję Gigantów Siatkówki w Wieluniu.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.