Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O MARLENIE DIETRICH W ZNAKOMITYM MONODRAMIE [VIDEO]

Po niedawnym koncercie Jacka Bończyka „Babskie Spotkania” zaproponowały znów coś interesującego. W sali widowiskowej WDK- u można było tym razem obejrzeć monodram „Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich”.

Jego główną bohaterką jak nietrudno zgadnąć jest właśnie Marlena Dietrich, którą spotykamy w jej paryskim mieszkaniu, gdzie przebywa ze swoją uczennicą i pielęgniarką Glorią. To spektakl o relacji dwóch kobiet. Jedna jest już u schyłku życia a druga pragnie realizować swoje marzenia.

To relacja trudna, pełna namiętności i uzależnień emocjonalnych. Marlena Dietrich która syci się wspomnieniami przebrzmiałej sławy, nie może pogodzić się z nieuchronnie nadchodzącą starością i osamotnieniem.

W roli głównej w monodramie wystąpiła Anna Skubik, którą zresztą obok Barbary Poczwardowskiej jest wykonawczynią lalki Marleny Dietrich. Całość spektaklu przeplatana jest utworami muzycznymi, które Marlena mogłaby chcieć zaśpiewać.

Monodram doceniono i nagrodzono na festiwalach w Polsce jak i za granicą.Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.