Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

Z UDZIAŁEM ZNANEGO MECENASA [VIDEO]

W Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbyło się spotkanie którego tematem były reparacje wojenne należne Polsce z uwzględnieniem strat poniesionych przez Wieluń w okresie II wojny światowej. Zorganizowały je lokalne struktury PiS wraz z Chrześcijańskim Porozumieniem Wieluń.

Temat reparacji podjęty został w Wieluniu już drugi raz. Pierwszy w sierpniu tego roku. Wtedy to przy odrestaurowanych fundamentach kościoła farnego zorganizowano w tej sprawie specjalną konferencje prasową. Tym razem gościem specjalnym organizatorów spotkania był mecenas Stefan Hambura.

Znany prawnik specjalizuje się w stosunkach polsko-niemieckich. Głównym pomysłodawcom spotkania zależy, żeby Wieluń miał w dyskusji o reperacjach bardzo znaczące miejsce. Wieluń jak powszechnie wiadomo w wyniku nalotów Luftwafe w czasie II wojny światowej został zbombardowany.

Zginęło 1200 mieszkańców bezbronnego, uśpionego miasta, nie wspominając już o stratach materialnych. M. in. na ten temat mówił na spotkaniu prof. Tadeusz Olejnik oraz świadkoweie bimbardowania Wielunia z 1 września 1939 roku.

Podczas spotkania ogłoszono powołanie społecznego komitetu do spraw szacowania strat poniesionych w czasie II wojny światowej. Pojawi się równieź specjalna platforma internetowa stratywojenne.pl.

Będą tam zamieszczane informacje dotyczące szacowania szkód wojennych Polski w latach 1939- 1945. Dłuższa relacja z tego spotkania do zobaczenia w drugiej odsłonie Tematu Tygodnia. Zapraszamy.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl