Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

Z FINAŁEM KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ SZOPKĘ [VIDEO]

Od kilku lat przed świętami Bożego Narodzenia Plac Legionów wyglądał zgoła inaczej. Gościł tutaj specjalny Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Sieradzko- Wieluńska. Ponieważ w tym roku go zabrakło, miasto zaproponowało plenerową imprezę pod hasłem „Gotowanie z Okrasą”.

Był rzecz jasna świąteczny klimat i kolędy które śpiewały wieluńskie przedszkolaki, ale też podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie. Najważniejszym punktem imprezy było rzecz jasna wspólne gotowanie świątecznego barszczu przez włodarza miasta.

Burmistrz całkiem nieźle poradził sobie w polowej kuchni. Później ugotowany już barszcz trafił do rąk mieszkańców Wielunia. Ale na tym się nie skończyło. Wielunianie mogli też skosztować świątecznych pierogów, po które ustawiła się całkiem spora kolejka.

Ucieszyła się z tego niewąttpliwie szefowa WDK- u Elżbieta Kalińska, która też stała przy świątecznych garach. W trakcie tej przedświątecznej imprezy rozstrzygnięto też rodzinny konkurs na plenerową szopkę bożonarodzeniową. Dla uczestników najciekawszych prac przygotowano atrakcyjne nagrody finansowe.

Celem konkursu było zachowanie tradycji wykonywania szopek, ich prezentacja jako element kultury chrześcijańskiej i narodowej kształtowanie aktywnej i twórczej postawy mieszkańców naszej gminy wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej ze świętami Bożego Narodzenia.

Pierwszą nagrodę w wysokości 1000 zl za tę oto całkiem okazałą szopkę otrzymała rodzina Kołaczków. Nic dziwnego, przecież ojciec i syn to rzeźbiarze, znają się więc na tej robocie.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.