Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O INWESTYCJACH I PLANACH MEDYCZNYCH SZPITALA [VIDEO]

Wieluński szpital zmienił system wjazdu i wyjazdu samochodów z terenu całego obiektu. Wjeżdżamy na teren szpitala tak jak to było do tej pory przez główną bramę, wyjeżdżamy zaś drugim usytuowanym przy prosektorium. Oczywiście, aby zaparkować auto na terenie szpitala niezbędny jest bilet parkingowy, który pobieramy ze specjalnego automatu tuż przy wjazdowej bramce.

Niby proste, lecz wiele osób myli się i wjeżdżając pierwszy raz nie wie jak się zachować. A zatem uczulamy kierowców. Po terenie szpitala poruszamy się teraz wedle nowych reguł i przy wjeździe musimy pobrać parkingowy bilet. Płacimy zaś przy wyjeździe.

W związku ze zmianą warunków umów z kontraktów na ryczałt, będą inne wymagania co do funkcjonowania poradni. Szpital ma też dobre wiadmomości dla pacjentów oczekujących na operację wszczepienia endoprotezy. W tym przypadku jest nieźle, żeby nie powiedzieć, że bardzo dobrze, bo nie ma praktycznie kolejki oczekujących.

Miesięczny okres oczekiwania na wszczepienie endoprotezy to naprawdę bardzo krótko. Mniej więcej w połowie roku lecznica przeżywała jednak trudne chwile związane z czasowym zawieszeniem funkcjonowania wieluńskiej porodówki. Sytuację udało się jednak opanować, zatrudniono nowych lekarzy.

Nieznacznie, ale jednak wzrosła ilość porodów. Dyrektor szpitala planuje też kilka lokalizacyjnych zmian. Laboratorium medyczne chce przenieść do przyziemia, a w zwolnionych pomieszczeniach, po ich remoncie, umieścić zespół poradni wraz z centralną rejestracją dla wszystkich poradni i diagnostyki.

Dopinane są też formalności, żeby każdy oddział miał uprawnienia do szkolenia lekarzy rezydentów. To powinno przyciągnąć do wieluńskiej lecznicy młodych medyków.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.