Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

OLIMPIADA O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

Prawie 3 tys. uczniów z 55 szkół ponadgimnazjalnych w województwie łódzkim przystąpiło w poniedziałek do pierwszego etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Najwięcej szkół (22) zgłosiło się z terenu działania II Oddziału ZUS w Łodzi.

Z kolei najwięcej uczniów bo 1221 przystąpiło do Olimpiady w szkołach z terenu działania Oddziału ZUS w Tomaszowie Mazowieckim. W całym kraju z testem w pierwszym etapie Olimpiady zmierzyło się blisko 29 tys. uczniów, tj. o 5 tys. więcej niż w ubiegłym roku.

Olimpiada jest zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”, projektu edukacyjnego, który ma na celu przybliżyć tematykę ubezpieczeń społecznych uczniom szkół ponadgimnazjalnych. W etapie szkolnym uczniowie musieli odpowiedzieć na 20 pytań jednokrotnego wyboru.

Komitety szkolne wyłonią troje najlepszych uczniów z danej szkoły. Komitety wojewódzkie zakwalifikują 20 najlepszych szkół z województwa do drugiego etapu, który odbędzie się 16 marca 2018 roku. Najlepszy zespół będzie reprezentował swoje województwo w finale Olimpiady.

Jest o co walczyć- oprócz nagród rzeczowych, na zwycięzców Olimpiady czekają dodatkowe punkty w rekrutacji na studia lub indeksy na wielu uczelniach w Polsce.

A jaka jest Twoja wiedza o ubezpieczeniach społecznych? Jeśli chcesz to sprawdzić, wejdź na stronę zus.pl, na zakładkę „Edukacja w ZUS” i kliknij „Quiz”. Tam można odpowiedzieć na 10 pytań i ocenić jaka jest nasza wiedza na temat ubezpieczeń społecznych.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.