Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O NIEZWYKŁEJ PODRÓŻY WYBITNEGO KOMPOZYTORA [VIDEO]

Tym razem podczas wykładu słuchacze Uniwersytetu III wieku podążali śladami wielkiego kompozytora i wybitnego artysty Wolfganga Amadeusza Mozarta. W niecodzienną wyprawę zabrała wieluńskich seniorów Kamila Wieczorek, podróżniczka z Puław.

Prelegentka opowiedziała skąd wzięło się jej zainteresowanie Mozartem oraz przybliżyła słuchaczom sylwetkę niezwykłego kompozytora. Słuchacze podążali po Europie śladami miejsc zaznaczonych na mapie.

Okazało się, że Mozart zwiedził ich około 200. Jego podróż życia rozpoczęła się w Słowacji, gdzie artysta koncertował mając 6 lat. W wielu obiektach, w których gościł i tworzył przed laty Mozart znajdują się tablice upamiętniające artystę.

Podczas prezentacji uczestnicy mieli okazję posłuchać fragmentów słynnych kompozycji Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.