Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA DLA RZEŹBIARZY [VIDEO]

Nowa, pokonkursowa wystawa w Muzeum Ziemi Wieluńskiej zatytułowana "Tradycje rzeźbiarskie na ziemi wieluńskiej - rzeźba sakralna" po raz kolejny pokazała, że w tym względzie lokalni artyści rzeźbiarze, ale też amatorzy mają wiele do powiedzenia.

Na premierze wystawy wręczono oczywiście specjalne dyplomy dla uczestników konkursu rzeźbiarskiego. W tegorocznej edycji zaprezentowało się w sumie 16 rzeźbiarzy z terenu ziemi wieluńskiej, którzy wykonali 79 prac. Były też specjalne nagrody od burmistrza i starosty wieluńskiego.

Tę pierwszą Paweł Okrasa wręczył Marii Mikołajczyk z Wielunia, drugą zaś wicestarosta Marek Kieler wyróżnił Dariusza Domagałę z Dębiny. Z kolei znanemu rzeźbiarzowi Henrykowi  Hernantowi z Wierzchlasa wręczono dyplom za wierność tradycjom ludowym na ziemi wieluńskiej.

Po tym miłym akcencie był jeszcze czas na pamiątkowe zdjęcie oraz wspólne zwiedzanie wystawy po której oprowadzał nie kto inny jak sam Tomasz Spychała, który o rzeźbie wie praktycznie wszystko.

Gości zabawiał śpiewem zespół "Nadwarcianki" z Konopnicy. Prace rzeźbiarzy można podziwiać w muzeum do 4 lutego 2018 r.

 

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.