Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PONAD 102 TYSIĄCE ODDANYCH GŁOSÓW

Są już wyniki pierwszego Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego Największa liczba głosów padła na 32 projekty, na których realizację w przyszłym roku zostanie przeznaczonych prawie 5 milionów złotych!

Wyniki historycznego, bo pierwszego BOWŁ przedstawił Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego i Artur Bagieński, wicemarszałek województwa łódzkiego wraz z pomysłodawcami.

Budżet pokazał olbrzymie zainteresowanie i zaangażowanie mieszkańców, szczególnie tych, którzy wymyślili projekty, dbali o ich promocję i dziś mogą cieszyć się z ich efektów. Zwycięskie projekty reprezentują wiele dziedzin: jest kultura, zdrowie, sport, aż po infrastrukturę i poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Pierwszy, rekordowy projekt „Promocja województwa poprzez plenerowe spotkania z kulturą i historią w gminie Poświętne i nie tylko” zebrał ponad 14 tysięcy głosów. To trzydniowe uroczystości związane z obchodami 50-lecia koronacji Obrazu Świętej Rodziny w Studziannie.

W subregionie wschodnim na promocję gospodarczą może liczyć opoczyńska płytka, a jest to zagłębie ceramiczne, które dociera do 60 krajów na świecie.

Andrzej Tomicki zgłosił projekt związany z poprawieniem bezpieczeństwa nad Zalewem Sulejowskim. – Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zakupi łódź ratowniczą z wyposażeniem oraz skuter ratowniczy, który zwiększy bezpieczeństwo osób odpoczywających nad zalewem.

Marta Zasiadczyk, wymyśliła jak przyciągnąć turystów na Zalew Jeziorsko: Pęczniew, Warta i Sieradz nad Jeziorskiem, chce w okresie letnim przyciągnąć więcej turystów, aby wszyscy mogli zobaczyć mariny, wyciąg dla nart wodnych czy ścieżki rowerowe.

Marek Lorenc w BOWŁ zaproponował „Mundialito Mistrzostwa Świata dzieci w piłce nożnej”. Turniej dedykowany będzie młodym piłkarzom z rocznika 2006 i 2009. Weźmie w nim udział 1500 dzieciaków w turniejach eliminacyjnych. Finały odbędą się w Aleksandrowie Łódzkim i Konstantynowie Łódzkim.

Marcin Pyda zgłosił powstanie integracyjnego placu zabaw "Kraina Radości" w Sokolnikach Lesie. Na tym placu zabaw będą urządzenia do rehabilitacji i możliwość dojazdu dla osób z dysfunkcjami ruchu, np. poruszających się na wózkach. To będzie 4000 mkw.

A czy w gronie nagrodzonych projektów znalazł się choćby jeden reprezentujący nasze region? Przeczytaj pełną listę zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

https://bo.lodzkie.pl/wyniki-glosowania/

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.