Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

SPOTKANIA JAZZOWE POWRÓCIŁY DO "SYRENY" [VIDEO]

XVII Wieluńskie Spotkania Jazzowe po kilkuletniej przerwie odbyły się ponownie w nowej już „Syrenie”. I choć atmosfera dużego koncertu muzycznego spodobała się publiczności, to trzeba uczciwie przyznać, że te odbywające się w poprzednich latach w WDK- u też mialy swój klimat. W tym roku przed publicznością zaprezentowaly się cztery formacje.

Koncert jak zawsze otworzył nasz Old Traditional Jazz Band. Formacja gra od 1997. Często zmienia i przestawia składy. Cały czas podnosi jednak poziom grając klasyczny jazz. Jako drugi na scenie pojawił się De Profundis.

To formacja muzyczna z Krakowa, obecna na scenie jazzowej już 15 lat. Z muzykami gościnnie występuje znany aktor Jan Nowicki. Nie inaczej było i tym razem, choć De Profundis występował już z Nowickim w Wieluniu, na „Babskich Spotkaniach”.

Przed nami jeszcze występy dwóch formacji muzycznych. Jako trzeci w kolejności wystąpił zespół Pasimito. Pasimito to mocna, wybuchowa mieszanka free jazzu, elektroniki, rocka, funky, ethno, transu i improwizacji. Słynie jednak z tworzenia i wykonywania na żywo muzyki do klasyków kina niemego.

I jeszcze Enerjazzer. To z kolei grupa jazzu tradycyjnego działająca od 2007 roku i wykonująca radosny jazz w dixielandowym stylu Nowego Orleanu i Chicago, oraz w stylu Swing. Muzycznie jak słyszeliśmy było slicznie.

Sala nowej „Syreny” nie była może wypełniona po brzegi, ale i tak sporo milośników jazzu przybyło na imprezę, choć bilety nie były w sumie tanie, bo kosztowały 60 złotych.

Telewizja TVK WSM zarejestrowała praktycznie cały koncert i będzie pokazywać obszerne fragmenty XVII spotkań jazzowych. Pierwsza odsłona już wkrótce.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.