Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

POKONKURSOWA EKSPOZYCJA W MUZEUM

W Muzeum Ziemi Wieluńskiej rozstrzygnięto konkurs oraz otwarto pokonkursową wystawę "Tradycje rzeźbiarskie na ziemi wieluńskiej - rzeźba sakralna". W tegorocznym konkursie zaprezentowało się 16 rzeźbiarzy z terenu ziemi wieluńskiej, którzy wykonali 79 prac.

Przed ogłoszeniem wyników konkursu, trzymając rzeźbiarzy w ciągłej niepewności, przybyłych gości zabawiał śpiewem zespół "Nadwarcianki" z Konopnicy. W końcu nastąpił kulminacyjny moment, wręczenie dyplomów dla uczestników konkursu rzeźbiarskiego.

Wyróżnienie otrzymali:

    Kępiński Józef z Działoszyna, Kołaczek Andrzej z Wielunia oraz Zabłocka Anna z Lututowa.

    III miejsce: Czyż Andrzej z Wielunia, Pacak Janusz z Kolonii Chorzew, Posmyk Jan z Raciszyna oraz Zabłocki Wacław z Lututowa.

    II miejsce: Fiedor Józef z Działoszyna, Kołaczek Grzegorz z Wielunia, Staszko Henryk z Kuźnicy Skakawskiej oraz Zabłocki Łukasz z Lututowa.

    I miejsce otrzymali: Chałubiec Henryk z Bielik oraz Zdzisław Spodzieja z Praszki.

Specjalną nagrodę przyznał Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa dla Marii Mikołajczyk z Wielunia oraz Starosta Wieluński Andrzej Stępień dla Dariusza Domagały z Dębiny. Zaakcentowano również Henryka Hernanta z Wierzchlasa wręczając mu dyplom za wierność tradycjom ludowym na ziemi wieluńskiej.

Prace rzeźbiarzy można podziwiać w muzeum do 4 lutego 2018 r.

 

 

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.