Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

CZY NAPRAWIĄ SZPITAL W DWA LATA? [VIDEO]

Dyrektor SP ZOZ Janusz Atłachowicz na sesji Rady Powiatu przedstawił najważniejsze założenia programu naprawczego wieluńskiego szpitala na najbliższe 2 lata. Nie obyło się naturalnie bez dyskusji w sprawie. Nie była ona jednak zbyt żarliwa.

Program naprawczy wieluńskiej lecznicy został oczywiście przyjęty przez radnych. Za wprowadzeniem go w życie głosowało 18 samorządowców przy jednym wstrzymującym się głosie.

W całości ów program zaprezentujemy podczas obszernej relacji z sesji Rady Powiatu, która do zobaczenia w ten weekend na antenie stacji TVK WSM. Warto też zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt dotyczący lecznicy.

Otóż narodził się pomysł kompleksowej termomodernizacji całego obiektu szpitala. Nie będzie to kosztować mało, bo około 4 milionów złotych. Termomodernizacja szpitala z pewnością znacznie obniży koszty eksploatacji całego obiektu.

To jednak pieśń, miejmy nadzieję niedalekiej przyszłości. Na razie trzeba się jednak zająć bieżącą sytuacją obiektu pogrążonego w kłopotach finansowych, ale też kadrowych, bo o tym, że brakuje lekarzy wiemy nie od dziś.

Tymczasem przed wieluńskim szpitalem ważne wydarzenie. Otóż 17 listopada nastąpi uroczyste otwarcie lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wybudowanego tuż przy szpitalnym oddziale ratunkowym.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.