Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

REKORDOWA LICZBA DRUŻYN W TURNIEJU [VIDEO]

W hali WOSiR-u wychowankowie MKS-u Wieluń zorganizowali kolejny Ogólnopolski Turnieju Kobiet i Mężczyzn. Wzięła w nim rekordowa liczba trzynastu drużyn, w tym osiem męskich i pięć kobiecych. Jak się okazało, ekipa TVK WSM miała dobre przeczucie przeprowadzając rozmowy z przedstawicielami zwycięskich drużyn.

W turnieju pod patronatem Henryka, Burmistrza Wielunia, Starosty Wieluńskiego i Wójta Gminy Konopnica wśród pań zwyciężyła bowiem właśnie Victoria Team Polska, a u panów Pogoń Zabrze. Za Victorią uplasowały się kolejno zespoły: Skra Warszawa, AZS Koszalin, Zagłębie Lubin i Relax Świdwin.

U mężczyzn Pogoń Zabrze, podobnie jak Victoria Team Polska, wygrała wszystkie mecze. W grupie pokonała: Pabiks Pabianice, Tęczę Kościan i Gwardię Koszalin. Z kolei w finale nie bez trudu - 7:5 uporała się z Metalem Kluczbork. Ten ostatni wygrał spotkania grupowe, w tym zaskakująco wysoko - 10:5 z gospodarzami i jak najbardziej zasłużenie zajął 2. miejsce.

Wielunianie rozczarowali nie tylko w meczu z Kluczborkiem. Potem wygrali wprawdzie 7:6 ze Szczypiornem Kalisz i 9:8 z Handballem Nowogard, ale w meczu o 3. miejsce nie rzucili trzech karnych i przegrali z Tęczą Kościan 6:7.

Tym niemniej nasze przewidywania co do miejsca wielunian okazały się za bardzo pesymistyczne, gdyż MKS zajął ostatecznie czwarta pozycję. Za nim uplasowały się natomiast drużyny: Pabiks Pabianice, Handball Nowogard, Szczypiorno Kalisz i Gwardia Gwardia.

Najlepszym zawodnikiem MKS-u wybrano Tomasza Dorobę. Poza tym Henryk Bogus ufundował nagrody dla dwóch swoich wychowanków z rocznika 1977. Odebrali je Przemysław Parzonka i Tomasz Kokot.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.