Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

RELIKWIE ŚW. JANA PAWŁA II W DĄBROWIE [VIDEO]

Wielkim pragnieniem wspólnoty parafialnej w Dąbrowie był fakt, aby przy obrazie św. Jana Pawła II w tutejszej świątyni znajdowały się także relikwie św. Jana Pawła II. Proboszcz parafii ksiądz Rafał Zawisza zwrócił się do ks. Kardynała Stanisława Dziwisza z prośbą o możliwość ich otrzymania.

Kardynał Dziwisz przychylił się do tej prośby, w efekcie czego 12 października nastąpiło uroczyste przekazanie relikwii przedstawicielom Parafii.

W niespełna tydzień po tym wydarzeniu w parafii w Dąbrowie odbyła się specjalna uroczystość podczas której ks. Biskup Andrzej Przybylski wprowadził relikwie Papieża-Polaka do kościoła parafialnego oraz odprawił mszę świętą.

Podczas wizytacji kanonicznej młodzież przystąpiła do sakramentu bierzmowania, a dzieci przygotowały przedstawienie inscenizujące wydarzenia z Fatimy sprzed 100 lat. Ks. Biskup uczestniczył ponadto w modlitwie różańcowej, a także spotkał się z przedstawicielami grup działających w parafii.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.