Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

KOLEJNY PROJEKT W BUDŻECIE OBYWATELSKIM

„Zawalcz o swoje życie zanim będzie za późno”- badania profilaktyczne USG jamy brzucha i piersi to projekt, który znalazł się wśród 596 projektów, które spełniały wymogi formalne i jest pod pozycją 471 na liście zadań dopuszczonych do głosowania i zgłoszonych do budżetu obywatelskiego samorządu województwa łódzkiego na rok 2018, bo.lodzkie.pl.

Zadanie dotyczy wykonania badań profilaktycznych, USG jamy brzucha, USG piersi na terenie subregionu zachodniego obejmującego powiaty: poddębicki, wieluński, zduńskowolski, pabianicki, łaski, sieradzki, wieruszowski, pajęczański. Głównym celem zadania jest zapobieganie i wczesne zdiagnozowanie zmian nowotworowych.

Wykonanie badań przyczyni się do wczesnego wykrycia choroby nowotworowej, wcześniejszego podjęcia decyzji o leczeniu onkologicznym oraz poprawy zdrowia a tym samym wpłynie na komfort psychiczny osoby badanej oraz przedłużenie jej życia. Całkowity koszt projektu to 296 000 zł.

Może on uzyskać wsparcie pod warunkiem uzyskania możliwie najwyższej liczby głosów mieszkańców. Mechanizm BO WŁ opiera się na zgłaszaniu pomysłów przez lokalną społeczność województwa. Na poparcie każdej propozycji należy zebrać podpisy minimum 50 osób.

Każdy może głosować tylko raz na jedno przedsięwzięcie. Propozycje o największym poparciu zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w roku 2018. 11 września Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął ostateczną listę zadań dopuszczonych do głosowania, zgłoszonych do BO WŁ na rok 2018.

Teraz wszystko zależy od liczby głosów oddanych na poszczególne inwestycje. Od 2 do 22 października można głosować za pomocą papierowych kart do głosowania w Starostwie Powiatowym w Wieluniu sala 126, gdzie znajduje się urna do głosowania.

Karty do głosowania można również wysłać na adres: Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 8, 90-001 Łódź. Można także głosować elektronicznie – za pośrednictwem strony bo.lodzkie.pl.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.