Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

XVI SZACHOWY TURNIEJ „PAMIĘCI WRZEŚNIA”

W turniejowe szranki stanęło 64 zawodników reprezentujących województwa łódzkie, opolskie, wielkopolskie, śląskie. W tym roku najwyżej rozstawionym zawodnikiem był reprezentujący LKS Park Starzenice Rafał Kowalczyk. Zawody rozegrano w dwóch grupach: B ( dzieci do lat 8) oraz A (zawodnicy powyżej lat 8).

Wszyscy grali dziewięć rund tempem po 15 min. na zawodnika w turnieju z kojarzeniem szwajcarskim. Po zakończeniu turnieju grupa A podzielona została na następujące grupy wiekowe: (C-11, D-11, C-14, D-14,juniorek starszych i seniorek, juniorów starszych i seniorów.

Zwycięzcą całego turnieju okazał się najwyżej rozstawiony Rafał Kowalczyk, który wyprzedził Andrzeja Maciejczaka (Sieradz) oraz Natalię Guzik (UKS Piątka Wieluń).

Z wieluńskich zawodników pochwalić należy za dobry występ Rafała Kowalczyka oraz zdobywców medalowych miejsc w swoich kategoriach wiekowych, zwłaszcza zwycięzców grup turniejowych z wieluńskiej piątki: Natalię Guzik (jako jedyna wygrała ze zwycięzcą turnieju), Szymona Wojtasika i Michalinę Matyjasek.

Nieźle zagrali także: Weronika Piotrowska, Kinga Szafran, Hania Włodarczyk i Kacper Mosiala w grupie B oraz Zosię Patyk w grupie A. Sędzią głównym turnieju był p. Waldemar Wolniaczyk.

Turniej zorganizowany został przez Wieluńskie Towarzystwo Szachowe ,,MAT", UKS ,,Piątkę Wieluń", Zespół Szkół Zawodowych nr 2 i Starostwo Powiatowe w Wieluniu. Po raz kolejny okazał się bardzo udaną promocją Wielunia, Powiatu Wieluńskiego i Ziemi Wieluńskiej.

Komplet wyników turnieju znajdziesz na oficjalnej stronie:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5762/ - grupa A

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5763/ - grupa B

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.