Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

FAKTY I MITY O RAKU PŁUCA [VIDEO]

Siódma edycja Powiatowego Dnia Walki z  Rakiem, akcji organizowanej przez Starostwo Powiatowe oraz Stowarzyszenie „Po Prostu Żyj” znów przyciągnęła do auli I LO wielu zaproszonych gości, ale też mieszkańców miasta. Tematem przewodnim tegorocznego sympozjum był rak płuca. Nie da się ukryć, że rak płuca to jeden z najczęściej występujących nowotworów.

W gronie podwyższonego ryzyka są oczywiście osoby palące papierosy, choć nie tylko. Tematem przewodnim specjalnego wykładu na ten temat były fakty i mity o raku płuca. Wygłosił go dr n. med. Mariusz Łochowski- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi.

Wiele cennych informacji na temat tego bardzo podstępnego nowotworu, który tak jak kilka innych w początkowej fazie nie daje praktycznie żadnych objawów popłynęło z ust nie tylko dr Mariusza Łochowskiego, ale też kilku innych lekarzy zaproszonych do Wielunia.

Podobnie jak w latach poprzednich tak i w tej edycji rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Oj raku, raku, nie będzie znaku”. Autorzy najlepszych prac otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Mówiono  także o psychologicznych aspektach w chorobie nowotworowej.

Niezwykle wzruszającym momentem sympozjum była opowieść o walcez rakiem Macieja Olejnika, doskonale znanego szefa stowarzyszenia „Poplon”. Podobnie jak w latach poprzednich także i w tym roku można było również zarejestrować się w bazie dawców szpiku i wykonać bezpłatne badania profilaktyczne.

Akcja miała miejsce we wszystkich średnich szkołach prowadzonych przez powiat. Rejestracji potencjalnych dawców szpiku patronowała oczywiście fundacja DKMS. Powiatowy Dzień Walki z Rakiem  zakończył się wręczeniem podziękowań osobom, które przyczyniły się do promowania akcji. Nie zabrakło też akcentów artystycznych.Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.