Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

KLUCZOWE UCHWAŁY PRZEPADŁY W GŁOSOWANIACH [VIDEO]

Najdłuższa w tej kadencji sesja Rady Miejskiej oprócz spraw finansowo- kredytowych przyniosła też informacje dotyczące dwóch ważnych inwestycji do których przymierzał się burmistrz Wielunia. Pierwsza z nich to budowa biogazowni. Temat wypłynął przy punkcie dotyczącym uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów przy oczyszczalni ścieków.

Pomysł takiej właśnie inwestycji przepadł jednak w głosowaniu. Radni wyraźnie rozgoryczeni całą sytuacją nie zgodzili się na podjęcie uchwały. Za jej podjęciem nie zagłosował nikt. Przeciw było 11 samorządowców, a 5 wstrzymało się od głosu.

Ostrą dyskusję kontynuowano także przy omawianiu uchwały dotyczącej planu przestrzennego dla dzielnicy przemysłowej w obrębie ulic Jagiełły, Sieradzkiej, Fabrycznej i Ciepłowniczej. Wyszło na jaw, że na tych terenach miałaby powstać elektrociepłownia wytwarzająca energię ze spalania słomy.

Głównym inwestorem byłaby norweska firma Tergo Power. Radny Duda wspomnianą inwestycję określił mianem słomianego interesu. Radni wskazywali na dużą uciążliwość takiej właśnie inwestycji dla mieszkańców i środowiska naturalnego.

Jak się okazało norweska firma ma już podpisane wstępne umowy z właścicielami działek. Do pełni szczęścia brakowało praktycznie tylko podjęcia wspomnianej uchwaly przez radnych. Po ostrej dyskusji dotyczącej nazwijmy to norweskiej inwestycji przyszedł czas na głosowanie.

Jego rezultat nie był trudny do przewidzenia. Za podjęciem uchwały nie zagłosował nikt. Przeciw było 13 radnych, 4 wstrzymalo się od głosu.

W ten weekend na antenie naszej stacji pierwsza część relacji z burzliwej sesji Rady Miejskiej. Zapraszamy do Tematu Tygodnia. Drugą, zawierającą zagadnienia omówione w tym materiale pokażemy Państwu w przyszły weekend.

W trakcie tego weekendu w TVK WSM, w pierwszej odsłonie Tematu Tygodnia zobaczą Państwo także komentarz do burzliwego posiedzenia radnych burmistrza Pawła Okrasy. Z kolei za tydzień w sprawie wypowiedzą się Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Radowski i ugrupowanie Przyjazna Gmina.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.