Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

POSTAWILI NA KIERUNKI MEDYCZNE

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego w Wieluniu oficjalnie rozpoczęła działalność pierwsza Policealna Szkoła Medyczna Społecznego Collegium Oświatowego. Oferta edukacyjna szkoły została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców powiatu wieluńskiego,jak również powiatów ościennych.

Rekrutacja na rok szkolny 2017 / 2018 zakończyła się ogromnym sukcesem, gdyż kierunki medyczne wybrało ponad 100 osób. Niemniej jednak hitem stał się kierunek technik farmaceutyczny, który wybrało blisko50 osób. Oficjalna inauguracja roku szkolnego dla kierunku technik farmaceutyczny odbyła się 15 września.

Wykład wygłosił doktor Bogdan Śmielak, a pierwsze zajęcia z technologi postaci leków przeprowadził Pan doktor Michał Urlichs. Zajęcia praktyczne odbywają się w bardzo dobrze wyposażonej pracowni Liceum Katolickiego na ulicy Śląskiej 23, gdyż w tym budynku mieści się Technikum, gdzie młodzież kształci się na kierunku technik analityk.

Z pewnością współpraca ze Społecznym Collegium Oświatowym umożliwi uczniom technikum możliwość uczestniczenia w wykładach i zajęciach praktycznych. Wkrótce ruszy kształcenie na kierunku higienistka stomatologiczna oraz terapeuta zajęciowy.

Priorytetem szkoły jest dostarczenie mieszkańcom Wielunia i okolic możliwości kształcenia na kierunkach medycznych, gdyż one obecnie gwarantują pracę i rozwój zawodowy, jak również ofertę edukacyjną, jakiej do tej pory w Wieluniu nie było. Od dzisiaj nie trzeba będzie już wyjeżdżać do Częstochowy, Sieradza czy Bełchatowa.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.