Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

JUŻ 10 LAT BADAJĄ POD KĄTEM ZACHOROWALNOŚCI NA RAKA [VIDEO]

33 konsultacja genetyczna odbyła się naturalnie w ramach realizacji programu „Populacyjno-przesiewowego wykrywania rodzin z wysoką dziedziczną predyspozycją do rozwoju nowotworów w Gminie Wieluń”. Pilotażowo u 186 osób, wśród których wcześniej wykonano badania dodatkowo oznaczono poziom mikroelementów (m.in. selenu) jako markera wysokiego rozwoju nowotworów.

Zbyt niski poziom selenu ma 60 proc. kobiet i aż 90 proc. mężczyzn w Polsce. Jeżeli te niedobry w porę zidentyfikujemy i uzupełnimy, najprawdopodobniej w dużym stopniu uchronimy się przed rakiem.

Pionierskie rozwiązanie oraz unikatowe w skali światowej populacyjno- przesiewowe badania genetyczne pozwalają wykryć zagrożenie nowotworowe na kilka lub kilkanaście lat przed pojawieniem się objawów klinicznych.

Dotychczas w Wieluniu przeprowadzono 33 konsultacje, na które przybyło prawie 4,5 tys. osób. W Gminie Wieluń na podstawie danych rodowodowo-klinicznych i badań molekularnych stwierdzono dziedziczną predyspozycję do rozwoju raka u ok. 10% badanych.Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.