Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PIERWSZY DZWONEK W GMINIE I POWIECIE [VIDEO]

Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego w gminie i powiecie odbyła się w podwojach już nie Gimnazjum nr 1, ale SP nr 4 im. Królowej Jadwigi. Zmiana związana jest naturalnie z reformą oświaty, która rusza właśnie od tego roku szkolnego. Choć to już Czwórka nie Jedynka, dyrektorem szkoły w dalszym ciągu pozostaje Małgorzata Żuchowska.

Żuchowska oficjalnie powitała zaproszonych na uroczystość gości, nauczycieli i uczniów. W trakcie uroczystości wręczono oczywiście nominacje na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych. Tutaj najważniejszą zmianą okazało się to, co stało się w poradni psychologiczno- pedagogicznej.

Po 10- letniej pracy na stanowisku dyrektora z szefowania poradni zrezygnowała Dorota Wiatr. Zastąpiła ją na tym stanowisku Barbara Puchała. Byly zatem podziękowania za dotychczasową pracę i gratulacje dla nowej pani dyrektor.

Uroczystym momentem okazało się też wręczenie szkolnej młodzieży stypendiów ufundowanych przez burmistrza i starostę wieluńskiego. Szkolna młodzież musi odnaleźć się w nowych realiach.

Mamy bowiem przecież teraz 8- letnie szkoły podstawowe, 4- letnie licea i 5- letnie technika. W dalszej części spotkania były też okolicznościowe przemówienia, a na zakończenie część artystyczna w wykonaniu uczniów SP nr 4.Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.