Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PIŁKARSKI TURNIEJ NA ORLIKU [VIDEO]

Siedem drużyn rywalizowało w siódmej edycji piłkarskiego Turnieju Dzikich Drużyn "Pożegnanie Wakacji", który jak co roku na boiskach Orlik zorganizował WOSiR i Spółdzielczy Dom Kultury. Aż pięć zespołów rywalizowało w starszej kategorii z udziałem chłopców urodzonych w latach 2003-2005. Najlepszy okazał się JDM TEAM.

Za nim uplasowały się: Jakaś Tam Drużyna na miejscu drugim, Białe Kociaki - na miejscu trzecim, FC Szefce na czwartej pozycji i Dream Team - na piątej. Nagrody indywidualne w starszej grupie w komplecie przypadły zwycięskiej ekipie JDM Team.

Najlepszym zawodnikiem wybrano Seweryna Szymczaka, najlepszym bramkarzem został Oskar Hertman, a królem strzelców Jurek Napieraj. Tylko dwie drużyny rywalizowały natomiast w młodszej kategorii wiekowej, w której walczyli chłopcy z rocznika 2006 i młodsi.

W dwumeczu raz zwyciężyła Inazuna, a raz Czarne Smoki, ale minimalnie lepszą róznicą bramek wykazała się Inazuna i ona też zwyciężyła w zawodach. Na pocieszenie Czarnym Smokom pozostała nagroda dla najlepszego zawodnika, którą odebrał Cyprian Zygmunt.

Najlepszym bramkarzem wybrano natomiast Kubę Stachowskiego, a królem strzelców został Kacper Kędzia - obaj z Inazuny. Medale zawodnikom najlepszych ekp wręczali przedstawiciele organizatorów: Joanna Płuciennik z SDK WSM na os. Wyszyńskiego i kierownik WOSiR-u Jacek Raszewski.

Warto dodać, że siódmym Turniejem Dzikich Drużyn żegnał się z pracą na Orliku odchodzący na emeryturę Stanisław Florecki, któremu codzienni bywalcy obiektu zgotowali spontaniczne pożegnanie.

Młodzież mogła jednocześnie zapoznać się z nowym gospodarzem boisk zarządzanych przez WOSiR. Został nim Bartosz Szymicki, który był głównym sędzią tegorocznego Turnieju Dzikich Drużyn.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.