Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WIELUŃ 4.40. PORUSZAJĄCE WIDOWISKO I PRZEMÓWIENIE PREZYDENTA [VIDEO]

Poranne uroczystości z okazji 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wieluniu rozpoczęły się już o 4.30. Wtedy to na ulicy Piłsudskiego zaprezentowane zostało widowisko teatralne upamiętniające ten tragiczny dla Wielunia czas. Oficjalne, rocznicowe uroczystości rozpoczęły się dokładnie o 4.40.

Mieszkańców miasta i zaproszonych do Wielunia gości na czele z prezydentem Andrzejem Dudą powitał burmistrz Paweł Okrasa. Pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z 1 września 1939 roku, kiedy to o 4.40 atakiem niemieckiego Luftwafe rozpoczęła się II woja światowa prezydent Andrzej Duda wygłosił okolicznościowe przemówienie.

Tragedię Wielunia przyrównał od ataku terrorystycznego. Prezydent oddał hołd składając kwiaty także pod obeliskiem upamiętniającym zburzoną synagogę przy ul. Sienkiewicza oraz pod pomnikiem ofiar niemieckiego bombardowania przy ul. Królewskiej, naturalnie przy odrestaurowanych fundamentach kościoła farnego.

W bardzo napiętym harmonogramie wizyty Andrzeja Dudy w Wieluniu znalazła się też krótka chwila na spotkanie z mieszkańcami miasta, ale też specjalne śniadanie ze świadkami bombardowania Wielunia 1 września 1939 roku. Spotkanie było jednak zamknięte dla mediów.

Na 8.20 zaplanowano wizytę prezydenta Andrzej Dudy w firmie Wielton. Głowa państwa zwiedziła hale produkcyjne, Centrum Badań i Rozwoju oraz spotkała się z zarządem firmy.Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.