Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

BIEG PAMIĘCI I SZTAFETA Z OGNIEM POKOJU [VIDEO]

W przeddzień głównych uroczystości upamiętniających wybuch II wojny światowej w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbyło się spotkanie z uczestnikami Biegu Pamięci, w którym udział wzięli także samorządowcy oraz świadkowie września 1939 roku, dla których każda rocznica to powrót do tragicznych wspomnień.

Bieg wystartował o godz. 17.00 z lotniska Polska Nowa Wieś pod Opolem do Wielunia. Uczestnicy pokonali taką samą trasę, jak samoloty, które 1 września 1939 bombardowały Wieluń.

Wśród 35 uczestników biegu jest młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu, II LO oraz ze szkół z Płońska, Chruściny i niemieckiego Osterburga. Sztafeta z Ogniem Pokoju pobiegła już trzeci raz.

Jej uczestnicy pojawili się rzecz jasna na porannych uroczystościach z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy, podczas których zapalono Znicz Pokoju i Pojednania.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.