Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PRAWIE 400 OSÓB NA TRASIE BIEGU [VIDEO]

335 zawodniczek i zawodników spośród prawie czterystu, którzy stanęli na starcie, dobiegło do mety tegorocznego Biegu Pokoju i Pojednania. Wstępem do biegu głównego była rozgrzewka i zmagania sportowe dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, w których łącznie wzięło udział 180 najmłodszych biegaczy.

W klasyfikacji open trzeciej edycji najlepszy okazał się Dmytro Dydovodiuk, a wśród kobiet Marina Niemczenko. Natomiast spośród uczestników zameldowanych na terenie gminy Wieluń wygrali Arkadiusz Gęsiak i Barbara Frysiak.

Organizatorzy wprowadzili również klasyfikację niepełnosprawnych, w której zwyciężyli Jan Ignasiak i Małgorzata Dawid. Poza nagrodami dla najlepszych, każdy z uczestników biegu tradycyjnie otrzymał okolicznościowy medal.

Burmistrzowi Wielunia Pawłowi Okrasie pomagali je wręczać obecni i byli zasłużeni dla naszego miasta sportowcy: kolarski mistrz Polski z 1978 roku Jan Majchrowski, siatkarski mistrz świata juniorów z 2003roku Marcin Kryś, Jacek Przebierała - brązowy medalista paraolimpijski z 2000 i 2004 roku i Mistrz Świata w piłce siatkowej Mariusz Wlazły,

Warto zauważyć, że w trakcie biegu odbyła się także konferencja prasowa podczas której po raz kolejny promowano Turniej Charytatywny Giganci Siatkówki. Impreza potrwa 2 dni: od 15 do 17 września.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.