Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

Z UDZIAŁEM PREZYDENTA RP ANDRZEJA DUDY

Uroczystości z okazji 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wieluniu rozpoczną się 1 września o godz. 4.30. Wtedy to na ulicy Piłsudskiego zaprezentowane zostanie widowisko teatralne upamiętniające ten tragiczny dla Wielunia czas. Oficjalne uroczystości z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy rozpoczną się 10 minut później o 4.40.

Pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z 1 września 1939 roku, kiedy to o 4.40 atakiem niemieckiego Luftwafe rozpoczęła się II woja światowa prezydent Andrzej Duda wygłosi okolicznościowe przemówienie.

Prezydent złoży także kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym zburzoną synagogę przy ul. Sienkiewicza oraz pod pomnikiem ofiar niemieckiego bombardowania przy ul. Królewskiej.

Na 8.20 zaplanowano wizytę prezydenta Andrzej Dudy w firmie Wielton. Głowa państwa zwiedzi hale produkcyjne, Centrum Badań i Rozwoju oraz spotka się z zarządem firmy.

Mieszkańcy Wielunia, którzy zechcą wziąć udział w porannych uroczystościach z okazji 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wieluniu muszą liczyć się z utrudnieniami i ograniczeniami w ruchu.

1.09. od godziny 2.00. zamknięty zostanie Plac legionów od ulicy Narutowicza do godziny 9.00.
1.09. zamknięta zostanie ulica Piłsudskiego w godzinach 2.00 – 7.00.
1.09 zamknięte zostaną ulice: Krakowskie Przedmieście i Krakowski Zaułek w godzinach 2.00 do 9.00.
1.09. od godziny 14.00. zamknięta zostanie ulica Barycz do dnia 2.09.br. do godziny 6.00.O godz. 16.30 na odrestaurowanych fundamentach wieluńskiej fary odbędzie się okolicznościowa msza święta pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wacława Depo-  Metropolity Częstochowskiego.
Na zakończenie dnia o godz. 20.00 na Placu Kazimierza Wielkiego 1 wystawiona zostanie opera Stanisława Moniuszki „Straszny dwór”. Wstęp wolny.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.