Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

OD 1 SIERPNIA PRZYJMUJĄ NOWE WNIOSKI

1 października 2017 r. rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy. Aby nadal otrzymywać rządowe świadczenie 500+ wymagane jest złożenie nowego wniosku. Od 1 sierpnia 2017 r. będzie można składać wnioski nie tylko o świadczenia wychowawcze z programu „Rodzina 500 plus”, ale również o świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Główne zasady programu „Rodzina 500+” pozostają bez zmian. Nadal będzie to nieopodatkowane świadczenie w wysokości 500 zł, wypłacane do 18. roku życia dziecka. Nie zmieni się również kryterium dochodowe obowiązujące jedynie na pierwsze dziecko (800 lub 1200 złotych w przypadku dziecka niepełnosprawnego).

Prawo do świadczenia wychowawczego w stosunku do dziecka wychowywanego samotnie przez jednego z rodziców będzie uzależnione od ustalenia na rzecz tego dziecka świadczenia alimentacyjnego od drugiego rodzica.

Formularze wniosków i innych dokumentów niezbędnych do ubiegania się o świadczenie wychowawcze dla mieszkańców Gminy Wieluń udostępnia Samodzielny Referat Świadczeń Rodzinnych w Wieluniu ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 14.

Druki wniosków o ustalenie świadczeń wychowawczych, świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego są zamieszczone również na stronie internetowej www.bip-mgops.um.wielun.pl. Wypełniony wniosek będzie można nadal złożyć osobiście, listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej lub przez internet.

W tym ostatnim przypadku rodziny mają do wyboru 4 kanały online: ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, Profil Zaufany, PUE ZUS oraz bankowość elektroniczną. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.mrpips.gov.pl.

Od kwietnia 2016 r. w Gminie Wieluń wypłacane jest wsparcie w ramach rządowego programu "Rodzina 500 plus", z którego korzysta ponad 2 tys. rodzin.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.