Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WYCIECZKA DO ZOO I REJS STATKIEM PO ODRZE [VIDEO]

Kolejny tydzień letniego wypoczynku dzieci z placówek WSM był wyjątkowo atrakcyjny. Ciekawym wydarzeniem okazało się wyjście do miejskiej biblioteki na przedstawienie „Legenda o Smoku Wawelskim” przygotowane przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie.

Piękna scenografia, oprawa muzyczna, a przede wszystkim bohaterowie w postaci kolorowych kukiełek zachwyciły publiczność. Mieszkańcy DPS- u chętnie wystepują i z przyjemnością prezentują na scenie swoje zdolności wokalne i aktorskie, które rozwijają na co dzień pod okiem terapeutów.

W ramach wakacyjnych podróży tym razem dzieci z placówek WSM pojechały na wycieczkę do Opola, gdzie odwiedziły ogród zoologiczny położony na wyspie Bolko. Na powierzchni około 30 hektarów znajduje się ponad 1000 zwierząt reprezentujących 227 gatunków.

Największy zachwyt wśród dzieci wzbudziły goryle, żyrafy i kangury. Ponadto niecodziennym wydarzeniem dla klubowiczów z placówek WSM był rejs statkiem po Odrze. Okazało się, że z perspektywy rzeki Opole wygląda zupełnie inaczej.

Podczas 40- minutowej wyprawy dzieci zobaczyły najciekawsze zabytki Opola, m. in. Opolską Wenecję, ratusz, katedrę, Wieżę Piastowską czy kościół Franciszkanów. Niezwykły jest również sam statek, którego kadłub pochodzi z 1917 r.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.