Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

HAPPENING, GRAFFITI I CZYTANIE W PLENERZE [VIDEO]

Do udziału w 14 edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek włączyła się jak co roku Biblioteka Powiatowa, która również z myślą o promowaniu czytelnictwa przygotowała wiele niespodzianek. Do akcji włączyła się większość wieluńskich szkół, m. in. II LO. im. Janusza Korczaka.

Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie zasiedli z książkami na ławkach w parku, a nawet na trawnikach. Podczas trwania happeningu powstało graffiti z hasłem „Czas na czytanie”.

Czytanie pod chmurką było okazją do rozstrzygnięcia konkursu ogłoszonego przez Bibliotekę Powiatową na najaktywniejszego czytelnika, który wypożyczył najwięcej książek wciągu roku. II miejsce w konkursie zajęła Stanisława Wojtal, natomiast III Marta Szymajtys.

Nagrody dla najaktywniejszych czytelników ufundowała Księgarnia Globus. Prace na konkurs „Nakręcona biblioteka” można składać do 25 maja w Bibliotece Powiatowej.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.