Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

SPOTKANIA Z PISARZAMI, KONKURSY I CZYTANIE W PLENERZE [VIDEO]

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek- program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tydzień Bibliotek w miejskiej książnicy rozpoczął się od rozstrzygnięcia II edycji konkursu „Jednego wiersza” skierowanego do uczniów MZS. I miejsce za wiersz „Deszcz” przyznano Sandrze Mielczarek z MZS nr 3. II miejsce zajęła Wiktoria Kędzierska z wierszem „Dniem i nocą”z MZS  nr 1.

Natomiast III miejsce przyznano Julii Lesiak z MZS nr 3 za wiesz „Auto-to-mograf”. Komisja konkursowa wyróżniła również utwory Julii Jakubowskiej z MZS nr 1, Zofii Janik oraz Martyny Zarzyckiej, uczennic SP nr 4.

Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody, natomiast każdy z uczestników konkursu odebrał pamiątkowy dyplom i książkę „Mała antologia poezji ziemi wieluńskiej.” Rozstrzygnięcie konkursu uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Wieluniu.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.