Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ŻOŁNIERZE WYKLĘCI NA WYSTAWIE W MZW [VIDEO]

Żołnierze Wyklęci. Polska Golgota- to poruszająca wystawa, którą można oglądać w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Za pomocą technik multimedialnych oraz elementów opartych na wykorzystaniu metafory i instalacji artystycznych, prezentuje sylwetki kilkudziesięciu żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego.  

Przedstawione są też metody pracy ich oprawców. Wystawa przemawia do wyobraźni zwiedzających nie tylko za pomocą obrazu, ale także dźwięku i światła. Pomysłodawcą wystawy jest Fundacja Cztery Pory Roku Łodzi.

Zgodnie z zamysłem autorów ma ona przybliżać tragiczne lata w powojennej Polsce, kiedy bohaterowie tacy jak Witold Pilecki zamiast do podręczników trafiali za kratki.

Na wielu z nich po brutalnym śledztwie wykonywano wyroki śmierci. Wśród nich byli także Żołnierze Konspiracyjnego Wojska Polskiego z okolic Wielunia. Wystawa ze względu na swój temat i niektóre zdjęcia, nie jest przeznaczona dla dzieci.

Można ją oglądać do 20 czerwca.Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.