Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

SPOTKANIE AUTORSKIE I ŚWIĘTO POEZJI

Pod koniec kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych gościła Małgorzata Żółtaszek- pisarka bajek terapeutycznych dla dzieci. Uczestnikami spotkania autorskiego były dzieci z Zespołów Edukacyjno Terapeutycznych szkoły podstawowej i gimnazjum, rodzice oraz maluszki z Niepublicznego Przedszkola Odkrywcy Wiedzy w Wieluniu.

Małgorzata Żółtaszek zaprosiła dzieci do wspólnej wędrówki po ścieżce wydawniczej. Dzieci dowiedziały się w przystępny sposób jak powstaje książka. Nie zabrakło zabawy w formie  przedstawienia, nawiązującego do bajeczki pisarki ,,Jak Anitce uciekły zabawki, bo nie chciała ich sprzątać’’.

Dzieci z zaangażowaniem wcieliły się w poszczególne role, czyli samochody, lalki i inne postaci z bajki. Warsztaty z dziećmi pisarka przeprowadziła w niezwykle ciepłej atmosferze.

Wszystkim, którzy  chcą bliżej poznać twórczość p. M. Żółtaszek  polecamy: ,,Jak Anitce uciekły zabawki, Jacuś zgubił się  w sklepie i inne historyjki’’, ,,O Mateuszku, który bał się ciemności, Basi, która nie lubiła buziaków i inne historyjki’’ oraz ,,Basałyk i Psotka idą do pracy, cz. I i II’’

Konkurs ,,Mistrz Pięknego Czytania’’- Szkolne Święto Poezji
   
Gościem specjalnym święta poezji była Pani Bożena Dynak, przewodnicząca  Rady Rodziców. Zaprezentowała własną, pełną humoru interpretację utworu ,,Włos’’ Jana Brzechwy, czym urzekła całą publiczność.

Jury w składzie: p. Bożena Dynak, p. Lena Macuga, p. Elżbieta Pychyńska  oceniało sposób prezentacji, dobór tekstów, ogólne wrażenie artystyczne. Przyznano:
I miejsce: Katrzyna Kornatowska ,,Katar’’ Jan Brzechwa, Maja Tarnowska ,,Sowa i mysz’’ Konrad Dziennik, Julia Urbaniak ,,Zebra’’ Hanna Niewiadomska.

II miejsce: Michał Jastrząbek ,, Spóźniony słowik’’  Juliana Tuwima, Kacper Drzazga ,, Świnka Sprężynka’’, Sebastian Wolny ,,Murzynek Bambo’’
III miejsce: Paulina Wasilewska ,, Sól i cukier’’ Hanna Niewiadomska, Justyna Garbarczyk ,,Dwa wiatry’’ Juliana Tuwima, Tomasz Tomczyk ,, Katar ‘’ Jan Brzechwa

Wyróżnienie: Wiktoria Kowalska ,, Mucha kłamczucha’’ Mariusz Szwonder. Nie zabrakło też czytania dzieciom. Aneta Włodarczyk w trakcie obrad Jury prezentowała uczniom bajkę pt. ,,Księżniczka i żaba’’ .

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.