Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

POŁĄCZYŁA MIASTO Z PODWIELUŃSKĄ WSIĄ [VIDEO]

Tegoroczny Dzień Flagi zaczął się w Gaszynie, gdzie otwarto kolejną w naszym regionie ścieżkę rowerową, łączącą miasto z podwieluńską wsią. Przy skrzyżowaniu drogi powiatowej z ulicą Strażacką zgromadzili się przedstawiciele samorządów, członkowie wieluńskich klubów cyklistów oraz grupa mieszkańców Gaszyna.

Wszyscy oczywiście wyposażeni w rowery i państwowe flagi. Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulilcy Spacerowej ma około półtora kilometra długości. Powstał dzięki współpracy samorządów: powiatowego i gminnego, które wspólnie pokryły połowę kosztów najnowszej inwestycji.

Pozostałe 50 procent to dofinansowanie, jakie udało się pozyskać w ramach programu przebudowy infrastruktury dróg gminnych i powiatowych. Ścieżka na ruchliwej drodze prowadzącej z Wielunia do Mokrska i Skomlina ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo pieszych i cyklistów.

Wkład gminy Wieluń w tę inwestycję wyniósł 297 tys. zł. Mieszkańcy Gaszyna nie kryli zadowolenia z nowej inwestycji, a jak zapewnił Krzysztof Owczarek nie jest to jeszcze ostatnie słowo drogowców w Gaszynie.

Ścieżkę poświęcił ksiądz Jarosław Boral, proboszcz parafii św. Barbary. Uczestnicy uroczystości przejechali po nowym szlaku do Wielunia, gdzie rozdawali biało-czerwone flagi na miejskim targowisku.

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.