Wydarzenia, wiadomości lokalne

ZATAŃCZYLI CZACZĘ, SAMBĘ BRAZYLIJSKĄ I ZUMBĘ [VIDEO]

II Festiwal Tańca Towarzyskiego zorganizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu i Studio Tańca i Fitnes Body Design okazał się bardzo udaną imprezą. Hala WOSiR, gdzie po raz pierwszy zorganizowano tę taneczną imprezę wypełniła się po brzegi kibicującymi rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi występujących.

Organizatorzy zadbali o odpowiednią dekorację sceny tanecznej, muzykę oraz stroje występujących, które wywarły bardzo pozytywne wrażenie. W pokazach wystąpiło ponad 100 uczestników. Dzieci podzielono na grupy wiekowe: 6-7 lat, 8-9 lat, 10-11 lat i 12-13 lat.

Wszyscy uczestnicy mieli okazję zaprezentować się tańcząc walca angielskiego, czaczę, brazylijską sambę oraz poleczkę. Młodzi debiutanci niezwykle skupieni podczas tańca, starali się jak najpiękniej pokazać swoje umiejętności. Dodatkową atrakcją były taneczne niespodzianki: tym razem wystąpiła grupa zumby i hip- hopu.

Zaprezentowano również pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu profesjonalnej pary tanecznej Huberta Krysztofińskiego i Pauliny Paproty. Na parkiecie można również doskonale prezentować się bez partnera co udowodniła  swoim występem dorosła grupa latino solo z Body Design.

Rafał Janecki, trener tańca towarzyskiego posiadający najwyższą klasę taneczną S w stylu standardowym i latynoamerykańskim, pomysłodawca imprezy zadbał o to by w tym roku poziom taneczny był jeszcze wyższy niż w poprzednim.