Wydarzenia, wiadomości lokalne

INWESTYCJA ZA 12 MILIONÓW [VIDEO]

Mnóstwo kabli i specjalistycznych urządzeń- tak wygląda wnętrze nowej hali firmy produkcyjno- handlowej JB, podmiotu ściśle związanego z firmą Centrum Elektryczne „Ania”, której uroczyste otwarcie miało miejsce 8 kwietnia. Budowa obiektu choć niezbyt długa jak wiadomo wzbudzała wiele emocji.

Ich autorami byli w szczególności mieszkańcy domków jednorodzinnych sąsiadujących z halą zlokalizowaną przy ul. Sybiraków. Inwestycja została jednak sfinalizowana, a jej uroczysta inauguracja była okazją do pochwalenia się przez szefostwo Centrum Elektrycznego „Ania” i firmy JB całym przedsięwzięciem.

Dwukondygnacyjna hala ma 2600 m 2, została zbudowana w niecały rok kosztem 12 mln złotych. Urządzenia w niej zainstalowane kosztują ok. 3 mln złotych. Z czego 1,5 mln to dofinansowanie ze środków unijnych.

Na uroczystej inauguracji nowej hali nie moglo rzecz jasna zabraknąć władz miasta i powiatu, radnych, ale też wicewojewody łódzkiego. Kluczowym elementem było uroczyste przecięcie wstęgi. Nie zabrakło też innych wystąpień, gratulacji, prezentów i wzruszających momentów.