Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PRZYCIĄGAJĄ UWAGĘ ZWIEDZAJĄCYCH [VIDEO]

W wieluńskim muzeum otwarto wystawę „Skarby Doliny Prosny”. Powstała ona w 2010 roku w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej. Ekspozycję można było zobaczyć do tej pory na Zamku Królewskim w Warszawie oraz w Muzeum w Gnieźnie.

Wystawa prezentuje najcenniejsze zabytki archeologiczne z najstarszego okresu isnienia Kalisza i okolic, od starożytności aż po późne średniowiecze. Ekspozycję zorganizowano wspólnie z kaliskim muzeum i Instytutem Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk. Unikatowe monety doskonale ilustrują bogatą historię doliny rzeki Prosny.

Prezentowane monety celtyckie powstały w miejscowym warsztatcie menniczym, jednym  najstarszych na terenie Polski. Choć niepozorne, stanowią one  niewątpliwie jedną z atrakcji wystawy. Oprócz monet można zobaczyć też inne zabytki archeologiczne- m.in. zapinki zwane fibulami, a także kowalskie narzędzia, czy miecz z imieniem płatnerza rzymskiego.

Jest również sztylet pochodzenia scytyjskiego zwany akinakesem. Obok wymienionych, cennych przedmiotów znajdują się  także bryłki bursztynu, denary rzymskie, którymi płacono za bursztyn, a także bursztynowy puchar z domieszką szkła. Skarby te znaleziono na terenie powiatu kaliskiego.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl