Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O SZCZEPIENIACH, SPRZEDAŻY I ADOPCJI PSIAKÓW [VIDEO]

Choć w Wieluniu póki co nie ma schroniska dla psów , a wszystkie bezpańskie zwierzaki trafiają natychmiast do Czartek pod Sieradzem- schroniska z którym umowę ma podpisaną Gmina Wieluń nie oznacza, że nie ma bieżących problemów związanych właśnie z psami.

Na ostatniej sesji Rady powiatu podniesiono m.in. problem bezpośredniej sprzedaży psów za pośrednictwem portali społecznościowych czy też zwykłych ogolnodostępnych ogłoszeń typu „...oddam szczeniaki...” itp. Czy jest to legalne i czy powiatowy lekarz weterynarii ma nad tym jakąś kontrolę?

Dopytywał o to radny Waldemar Kluska, a odpowiadał mu Grzegorz Łuczak- Powiatowy Lekarz Weterynarii. Kolejna sprawa dotyczy szczepień czworonogów oraz w ogóle ilości psów. Także tych sprzedawanych poprzez ogłoszenia prywatne i trafiających na konsultacje czy właśnie szczepienia do prywatnych gabinetów weterynaryjnych.

Jest jeszcze kwestia adopcji zwierzaków. Okazuje się, że idzie to bardzo opornie. I choć w Czartkach pod Sieradzem przebywa ponad 160 psów z terenu naszej gminy nie jest łatwo wziąć psa wprost ze schroniska. Być może w tym względzie będzie lepiej, kiedy psy znów powrócą do Wielunia- bo jak wiadomo włodarz miasta zapowiadał i w dalszym ciągu podtrzymuje ideę budowy nowego schroniska.

Ale na razie to tylko plany. W adopcji psów ze schroniska bardzo mogą pomóc także media. Dlatego nasza stacja myśli o realizacji specjalnego cyklu krótkich materiałów w których będą prezentowane psy przeznaczone do adopcji. To jednak wymaga dobrej współpracy ze schroniskiem w Czartkach.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl