Wydarzenia, wiadomości lokalne

LOKOMOTYWĄ DO BIBLIOTEKI [VIDEO]

Biblioteka Powiatowa również co roku aktywnie organizuje “Tydzień Bibliotek”. Tym razem zaprosiła mieszkańców naszego miasta do wspólnego czytania pod chmurką w Parku Żwirki I Wigury. Ławki i trawniki w parku miejskim zajęte były przez czytającą młodzież z wieluńskich szkół.

Niektórzy nawet postanowili przebrać się dla zabawy. Okazało się, że młodzież lubi czytać, chętnie odwiedza biblioteki i dzieli się swoimi wrażeniami. Nauczyciele wieluńskich szkół również chętnie włączyli się do akcji “Wybieram bibliotekę”.

Do czytającej w parku młodzieży dołączyła grupa przedszkolaków. Choć sami jeszcze nie czytają, lubią oglądać książki i znają niektóre litery. Z miejskiego parku młodzież z książkami udała się na Plac Legionów, gdzie przybył z ul. Kaliskiej wesoły happening “Lokomotywą do biblioteki”.

Akcja na Placu Legionów zakończyła się wspólnym zdjęciem, na którym młodzież , dorośli i dzieci trzymając nad głowami książki utworzyli napis CZYTAMY. W akcji zorganizowanej przez Bibliotekę Powiatową uczestniczyli uczniowie z Sejmiku Młodzieży Szkół  Ponadgimnazjalnych, Międzyszkolnej Bursy,  II LO,  ze szkół katolickich,  i ZS nr 3.