Wydarzenia, wiadomości lokalne

RADNI MIEJSCY O PRZEBUDOWIE SYRENY [VIDEO]

Była to już druga tak obszerna dyskusja radnych miejskich na temat przebudowy kina Syrena. To wszystko przypominamy w kontekście upublicznionego przez włodarza miasta audytu w WDK w głównej mierze dotyczącego właśnie przebudowy kina.

Przechadzając się z naszą kamerą po kinie możemy stwierdzić, że tzw. zaplecze administracyjno- dydaktyczno- biorowe jest praktycznie gotowe. Tak prezentuje się główny hol obiektu w którym będzie szatnia, małe zaplecze gastronomiczne i pomieszczenie do sprzedaży biletów. Jest też winda, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i bardzo dużo toalet rozmieszczonych po całym obiekcie.

Pomieszczenia w większości są już wysprzątane i gotowe do pracy. W obiekcie jest też sala muzyczna ze studiem nagrań i mała sala kinowa, też praktycznie gotowa, choć bez wyposażenia i foteli. A co z główną salą kina?  Choć widać już wyraźny zarys widowni, balkonu, sceny i orkiestronu, jest do zrobienia jeszcze mnóstwo rzeczy.

Firma, która przebudowuje główną salę ustąpi teraz pola innej, która zajmie się instalacją całego zaplecza sceny, łącznie z jej mechaniką, całą infrastrukturą techniczną i oświetleniem. Dopiero po tym ponownie ruszą prace zwiazane z dokończeniem przebudowy głównej sali i jej wyposażenia m.in. w fotele.

Na pytania radnych na sesji odpowiadali burmistrz Wielunia Paweł Okrasa oraz wicedyrektor WDK Sylwia Kniazińska. Dyskusję radnych o kinie pokazujemy w ten weekend na antenie TVK WSM w całości w Temacie Tygodnia- drugiej odsłonie programu. W trakcie jej trwania będziemy też pokazywać najnowsze zdjęcia wnętrza obiektu.