Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WALCZYLI O PUCHARY I NOWOCZESNE ROWERY [VIDEO]

W Gimnazjum nr 1 odbyła się kolejna edycja Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Zawody doskonale wpisały się w ramy obchodów Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który przypada na dzień 6 maja.

Celem tego rodzaju inicjatyw jest zwrócenie uwagi na problematykę bezpieczeństwa "niechronionych" uczestników ruchu drogowego. Uczniowie przystąpili do części teoretycznej i praktycznej. Test wiedzy teoretycznej składał się z 30 pytań dla uczniów ze szkół podstawowych i 25 dla szkół gimnazjalnych

Natomiast w ramach części praktycznej uczestnicy turnieju sprawdzali swoje umiejętności kierowania rowerem w miasteczku ruchu drogowego oraz w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie walczyli o puchary ufundowane przez Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Sieradzu. Zwycięzcy otrzymali również nagrody rzeczowe ufundowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, władze lokalne i fundację Bezpieczna Droga.

Rywalizacja miedzy drużynami stała na wysokim poziomie. Po podsumowaniu wyników zwycięzcami zostali:

Wśród szkól podstawowych:
1.Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieluniu
2.Szkoła Podstawowa w Ostrówku
3.Szkoła Podstawowa w Mierzycach

Wśród szkól gimnazjalnych:
1.Gimnazjum nr 1 w Wieluniu
2.Gimnazjum w Mierzycach 
3.Gimnazjum w Konopnicy

Indywidualnie zwyciężyli Mateusz Wielgosiński ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu, natomiast wśród gimnazjalistów najlepszym był Szymon Werbicki z Gimnazjum nr 1 w Wieluniu.

Dwie najlepsze drużyny turnieju, zarówno wśród szkół podstawowych jak i gimnazjum, a więc SP nr 4 w Wieluniu i Gimnazjum nr 1 w Wieluniu, będą reprezentować powiat wieluński w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 8 maja 2015 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim.

4 maja wyłączenia kanałów analogwych

Zmiana opłat za pakiet TV od 1 marca 2020r.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl