Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

W STAROSTWIE O ROLNICTWIE EKOLOGICZNYM [wideo]

W STAROSTWIE O ROLNICTWIE EKOLOGICZNYMZ roku na rok na terenie powiatu wieluńskiego przybywa gospodarstw ekologicznych. Jeszcze 4 lata tego typu gospodarstwo prowadził tylko jeden rolnik. Dziś gospodarstw ekologicznych jest 46. Niestety biorąc pod uwagę statystyki województwo łódzkie jest jeszcze daleko w tyle w aktywnym rozwoju gospodarstw ekologicznych.

 

 

O stanie rozwoju rolnictwa ekologicznego mówiono podczas ostatniej konferencji, którą zorganizowano w starostwie. Liczne zalety prowadzenia gospodarstw ekologicznych wymieniali ci, którzy już je prowadzą.

Do zakładania gospodarstw namawiał rolników także marszałek Artur Bagiński, który przybył na konferencję.

Na konferencji przekonywano także, że rośnie zbyt na żywność ekologiczną, bo nie powodują chorób i alergii.

Rolników najbardziej ciekawi jednak czy na prowadzeniu gospodarstwa ekologicznego można zarobić więcej niż na tradycyjnym? Zobacz materiał wideo.

Władze powiatu liczą na to, że tego typu konferencje przyczynią się do zakładania gospodarstw ekologicznych. Póki co ich liczba rośnie, ale powoli.

reporter: Daniel Sibiak, zdjęcia: Robert Kałuża

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.