Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

MINISTERSTWO NIE DA PIENIĘDZY NA PRZEBUDOWĘ KINA [wideo]

MINISTERSTWO NIE DA PIENIĘDZY NA PRZEBUDOWĘ KINACzy zaplanowany remont kina Syrena odsunie się w czasie? Administrujący obiektem Syreny Wieluński Dom Kultury nie dostał dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na jego przebudowę.

 

 

Wniosek w tej sprawie złożony przez placówkę do ministerstwa został odrzucony ze względów formalnych. Dlaczego? Okazało się, że taka instytucja jak Wieluński Dom Kultury nie może skorzystać z programu "Infrastruktura kultury", choć początkowe konsultacje w tej sprawie nie zapowiadały odrzucenia wniosku.

Obiekt kina potraktowano jako dom kultury, choć tak naprawdę przecież jest kinem. Chodziło w sumie o niebagatelną kwotę 1 mln złotych, która miała sfinansować pierwszy etap przebudowy obiektu, w całości oszacowanej na ok. 3,5 mln złotych. Czy wniosek miałby większe szanse gdyby złożyła go gmina Wieluń? Ratusz nie miałby wtedy możliwości ubiegania się o zwrot podatku Vat. Niewykluczone, że ministerialna dotacja byłaby wtedy niższa niż spodziewane oszczędności z tytułu zwrotu Vat-u dla Wieluńskiego Domu Kultury.

W marcu ma się odbyć impreza zatytułowana "Pożegnanie kina", a niebawem zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę obiektu. Podczas imprezy mieszkańcy miasta będą mogli zwiedzić obiekt i zobaczyć go jeszcze takim jakim jest teraz.

Do końca zbliża się działalność sztucznego lodowiska, po raz pierwszy w tym sezonie usytuowanego na „Orliku”. Ze względu na wysokie temperatury ślizgawka będzie czynna jeszcze tylko w dniu dzisiejszym. Miłośników jazdy na łyżwach zapraszamy na lodowisko, które będzie czynne do godz. 21.

{uoutube}zu-S4tN3D6E

reporter: Piotr Zięba, zdjęcia: Robert Kałuża

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.